Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Botox pomoże pozbyć się zmarszczek

Oznaki starzenia to problem kobiet w różnym wieku. Często pojawiają się na czole, wokół ust i oczu. Z kolejnymi latami zmarszczek pojawia się coraz więcej, jednak nie tylko upływające lata są tego powodem. W momencie gdy zobaczysz wyraźne bruzdy, warto sięgnąć po botox.

Na jakiej zasadzie działa botox?

Dzięki takiemu zabiegowi działa się bezpośrednio na powstałe bruzdy. Największą skuteczność odnotowuje się w przypadku bruzd powstałych w wyniku mrużenia oczu, uśmiechania się itp. Botox wprowadzamy strzykawką w wybrane okolice twarzy. Terapia botoxem polega na zastrzykach, które blokują połączenia pomiędzy mięśniami a nerwami. To jednak nie jedyny sposób pozbywania się zmarszczek. Możesz zdecydować się na połączenie kilku różnych preparatów, żeby osiągnąć najbardziej zadowalający efekt. Popularność zdobyło m.in. połączenie toksyny botulinowej typu A ze słynnym wypełniaczem - kwasem hialuronowym. Po takim zabiegu, skóra twarzy wygląda młodo oraz zdrowo.

Botox - kto może zdecydować się na zabieg?

Zabieg przy użyciu toksyny botulinowej jest skierowany do ludzi mających problem z zauważalnymi zmarszczkami mimicznymi. Botox da nam możliwość pozbycia się bruzd z obrębu oczu czy też ust. Sprawdzi się także w korygowaniu zwiotczałych powiek. To także znakomity zabieg dla osób palących papierosy. Palenie papierosów tworzy na ogół więcej bruzd. Botox działa też na zmarszczki, uwidaczniające się na szyi i dekolcie. Najważniejsze przeciwwskazania do tego zabiegu to: ciąża, karmienie piersią, przyjmowanie tabletek wpływających na zaburzenie krzepliwości krwi, zakażenia i nowotwory skórne i opryszczka.

Jak przebiega zabieg z użyciem botoxu?

Zabieg przy użyciu botuliny musi być przeprowadzany przez uprawnioną osobę. Do zabiegu używa się profesjonalnej strzykawki oraz cienkiej igły. Botulinę aplikuje się w okolice, które chcemy odmłodzić. Zabieg nie jest długi - trwa niecałe pół godziny. Procedura jest wręcz bezbolesna. Jedyne, co może nam przeszkadzać to delikatne ukłucie. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ konkretna dawka preparatu jest dobierana do pacjenta.

Botox - jakich efektów spodziewać się po zabiegu?

Efekty są dostrzegalne już po dwóch dniach od wykonanego zabiegu. Pełna poprawa wyglądu skóry trwa mniej więcej 2 tygodnie. Efekty utrzymują się zwykle pół roku - jest to kwestia indywidualna. Efektem zabiegu botoxem jest zauważalne zlikwidowanie bruzd. Dla osiągnięcia maksymalnych efektów, należy go powtórzyć. Dzięki temu skóra twarzy jest zdrowa i promienna.

Kto wykonuje zabieg?

Niektóre osoby boją się czasami, że po zabiegu botoxem ich twarz pozbawiona zostanie mimiki. W krakowskiej Vesunie przyjmują tylko i wyłącznie wykwalifikowani lekarze. Ich doświadczenie powoduje, że skóra twarzy po zabiegu wygląda naturalnie i promiennie. Toksynę botulinową wstrzykuje się tylko w mięśnie odpowiedzialne za zmarszczki. Koszty zabiegu zależą od miejsc, które planuje się wygładzić. Kształtują się w przedziale od 150 do 600 zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami