Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Depilacja laserowa

Aparatem do trwałego usuwania owłosienia jest Palomar Vectus. Został on uznany przez kobiecy magazyn Cosmopolitan, posiada także certyfikat amerykańskiej instytucji ds. żywności i leków. Jest to znakomity sposób na usuwanie włosów. Wyróżnia się możliwością zredukowania skomplikowanych kolorów włosów - rudych albo w jasnym blondzie. Aparat zaopatrzono w specjalistyczny sensor, szacujący poziom melaniny w skórze, przez co w okamgnieniu dostosowuje się do koloru włosków.

Na czym polega zabieg depilacji laserem Palomar Vectus?

Żeby przygotować się do depilacji laserem Palomar Vectus, wybieramy miejsce, z którego chcemy usunąć włoski czy plamy pigmentacyjne. Głowica urządzenia dostosowana jest do danego miejsca. Przed rozpoczęciem depilacji lekarz dokonuje analizy rodzaju włosów i skóry pacjenta. Przez to dopasować można odpowiednie parametry. Lekarz specjalista określa rodzaj włosków czytnikiem SKINTEL, który analizuje ilość melatoniny w skórze i przesyła te informacje do aparatu. Decydując się na depilację laserową w specjalistycznym salonie kosmetycznym, nie musimy obawiać się oparzeń.

Jakie efekty daje ten zabieg?

Depilacja laserem Palomar Vectus jest bezinwazyjna. Działa się jedynie na powierzchni skóry, więc nie zostaje zniszczona struktura włosa. Depilacja laserowa jest najtrwalszą metodą usuwania włosów. Przy tym jest niemal całkowicie bezbolesna i bezpieczna. Nie zagraża nam również ryzyko powikłania. Depilacja przy użyciu lasera Palomar Vectus pozwala pozbyć się nawet całego owłosienia. Aby osiągnąć najlepszy efekt, poleca się przeprowadzić zabieg kilka razy.

Obszary, na które działa się laserem

Zanim zacznie się zabieg depilacji laserem określamy obszar, który ma być poddany depilacji. Miejsca, które możemy w ten sposób depilować to: nogi, pachy, broda. Od danego miejsca zależy, w jakich odstępach czasowych powinien być przeprowadzany zabieg. Od części ciała i od czasu trwania depilacji zależna jest także cena zabiegu, który w Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Vesuna w Krakowie kosztuje od 100 do 600 zł za pojedynczą sesję. Laserowe usuwanie niechcianego owłosienia jest świetną opcją dla pacjentów obu płci.

Na co uważać?

Podejmując decyzję o laserowej depilacji, miej na uwadze przeciwwskazania. Lekarz specjalista zadaje kilkanaście pytań aby nie mieć wątpliwości, że można skorzystać z depilacji laserowej. Istnieją pewne przeciwwskazania, które przyczyniają się do tego, że nie należy się poddać zabiegowi.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami